ČeštinaAngličtinaNěmčinaSlovenština
 
Kategorie produktů   

PRAVÁ PAŠMINA, či FALZIFIKÁT?

MARIPOSA-PASHMINA ►PRAVÉ KAŠMÍROVÉ ŠÁLY, PRAVÉ PAŠMÍNY, VLNĚNÉ A HEDVÁBNÉ ŠÁLY, ŠTÓLY   


PRAVÁ PAŠMINA či FALEŠNÁ?  
JAK ROZEZNAT PRAVOU PAŠMINU OD PADĚLKU                                         

 
ORIGINÁL – PRAVÁ PASHMINA či FALZIFIKÁT?                                      

V Evropě se pojmem PASHMINA či PAŠMINA (pašmína) označuje pravý kašmírový šál materiál, tzn. luxusní produkt exkluzivní kvality vyrobený z přírodních textilních vláken - kašmíru, vlny a hedvábí. V zemích původu těchto nádherných jemných šál se pod názvem pashmina skrývá především pravá kašmírová vlna (pashm), ale označuje se ním rovněž pravá kašmírová šála.

PAŠMÍNA je tedy šála utkaná z pravých přírodních kašmírových vláken – z kašmíru (vlny z kašmírských koz Chiangra), ale také ze směsi přírodního kašmíru a hedvábí. To je PRAVÁ PAŠMINA, to je ORIGINÁL. Přečte si článek CO JE PAŠMINA . 
 

Pravá pašmina se řadí do kategorie luxusních módních dopňků stejně jako exkluzivní hedvábné šály-štóly z  pravého přírodního hedvábí ve vysokém lesku a šály utkané z jemné ovčí vlny Merino.  

PRAVOU PAŠMINU  – ORIGINÁL  od falešné (padělku) rozeznáte podle MATERIÁLU: jeho složení, textury, zpracování  a podle TŘÁSNÍ . Pravou pašminu však poznáte především podle CENY 
Na pravých pašminách je minimálně 80% podíl ruční práce. Pravé pašminy se barví ručně. U pravých pašmin – kašmírových šál jsou třásně vázané výhradně ručně.
 

PAŠMINA CLASSIC - KAŠMÍROVÁ ŠÁLA - KORÁLOVÁ  PAŠMINA CLASSIC - KAŠMÍROVÁ ŠÁLA - KORÁLOVÁ 
Pravá pašmina – PAŠMINA CLASSIC L – 70% kašmír, 30% hedvábí   

1. MATERIÁL či složení materiálu pašminy: 
Jestli se jedná o pravou pašminu zjistíte podle označení na etiketě. Je-li na ní napsáno100% cashmere – kašmír nebo 70% cashmere, 30% silk – hedvábí, je PAŠMINA PRAVÁ. V případě, že kupujete luxusní šálu v ceně od 50 Eur a více, a objevíte na etiketě pojmenování pashmina, můžete věřit, že se jedná o přírodní vlnu, či kašmír. Otestujte si však materiál podle hřejivosti. Pouze přírodní materiály – kašmír, vlna, hedvábí hřejí. Pravý přírodní kašmír a vlna izolují od chladu, mrazu, zimy a vlhka. Pravé hedvábí má ještě jednu speciální vlastnost - v zimně hřeje a v horkém létě příjemně osvěžuje - chrání proti větru, decentně chladí. Naopak syntetické textiliie vás v zimně nezahřejí, pouze vytváří pocit chladu. Přečte si článek PŘÍBĚH PAŠMINY .
U pravých pašmin – kašmírových šál jsou třásně vyhotované ručně
 

2. CENA – pravá pašmina stojí minimálně 50 Eur (velikost S) a výš 
Především podle ceny poznáte, jestli kupujete originál – pravou pašminu nebo falešnou. Ceny pravých pašmin se pohybují od 50 Eur (velikost S) a výš (záleží na rozměru). V případě, že někdo nabízí levné šály s označením pashmina či pašmina, zaručeně se jedná o falešný produkt – falzifikát (anglicky fake). Falzifikáty jsou většinou vyrobené ze syntetických textilních materiálů jako acryl, acrylic, polyester či umělá viskóza (ne rostlinného původu).
 

Ceny za pravé pašminy odpovídají kvalitě a kategorii luxusního zboží. Pashmina Classic stojí cca 65 Eur na celém světě. Nenechte se oklamat prodejcem, který prodává pashminy za 300, 400 či dokonce 250 korun, a na etiketě uvidíte napsáno pashmina či pašmína. A když vás bude ujišťovat, že to je kašmír, neveřte mu. Zaručeně se jedná o umělý materiál a padělek – nepravou "pašminu".
Bohužel takové falzifikáty – SYNTETICKÉ ŠÁLY vydávající se za pravé pašminy dnes najdete u nás skoro všude, protože je to pro podvodníky velký byznys, ačkoli se podle práva jedná o poškození značky a pojmu PASHMINA. A to je trestné. Neseriózní prodejci vydělávají na neznalosti zákazníků, kteří vůbec nevědí co a především jaký materiál kupují. Levné=umělé šály nemají s pravým kašmírem, ani s hedvábím nic společného. Syntetický materiál nehřeje, dráždí pokožku a způsobuje alergie.

V současnosti je falešnými „pašminami“ doslova zaplavený trh, proto je nutné být obezřetný. Pokud jste skutečným milovníkem pravých přírodních materiálů - kašmíru, vlny a hedvábí, pečlivost při výběru se vyplatí. Originály kupujete se zárukou kvality na materiál a jeho složení.
 

PAŠMINA CLASSIC – velikost L > 70% kašmír, 30% hedvábí 

V internetové prodejně mariposa-pashmina.com  zakoupíte pouze pravé pašminy –   originály a šály-štóly z přírodních vláken – z pravého kašmíru, hedvábí ve vysokém lesku a jemné vlny Merino.  Garantujeme kvalitu i materiál. Máme odbornou poradnu a kvalitní zákaznický servis. Odměnou je nám spokojenost našich zákazníků, kteří si u nás kupují pašminy a šály víc než deset let. 

                                 Erika Piecková-Valečková
Indoložka a módní publicistka
© MARIPOSA PASHMINA

PRAVÁ PAŠMINA JE ZNAKEM STYLU. 
MARIPOSA PASHMINA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST, 
DO KAŽDÉHO POČASÍ A PRO VŠECHNA ROČNÍ OBDOBÍ. 
MŮŽETE JI MÍT.
 
 
 

MARIPOSA PASHMINA 

  
Hedvábná šála-štóla ve vysokém lesku (100% hedvábí) – vzorovaná – oboustranná    > prodává MARIPOSA PASHMINA   

    

Šály a štóly z prvotřídního hedvábí ve vysokém lesku (100% silk-hedvábí) a také z jemné ovčí vlny Merino (100% wool–vlna Merino) a šály utkané ze směsí těchto přírodních materiálů se rovněž řadí do kategorie exkluzivních šál-štól, stejně jako pravé pašminy. Pravé hedvábí má unikátní vlastnost – v zimě hřeje a v létě chladí. 

PRAVÉ KAŠMÍROVÉ ŠÁLY– PRAVÉ PAŠMINY, ŠÁLY Z PŘÍRODNÍ VLNY, HEDVÁBNÉ ŠTÓLY VE VYSOKÉM LESKU.
Záruka kvality a pravosti materiálu. Osobní přístup ke každému zákazníkovi.
Odborná poradna o pašminách a textilních materiálech.
To je MARIPOSA-PASHMINA . 


Zdarma o dborné konzultace renomované módní stylistky na  info@mariposa-pashmina.cz  .


Tradiční motiv "paisley"– ruční potisk na ozdobném okraji a bordurách pašmím a šál, Indie  

 Buďte krásní a šetřete přírodu - noste pravé přírodní materiály.
KAŠMÍR, VLNU, HEDVÁBÍ.  
 

© MARIPOSA PASHMINA

Přečtěte si články: 
 

►CO JE PAŠMINA  

►PŘÍBĚH PAŠMINY  

►PRAVÁ PAŠMINA či FALZIFIKÁT?  

►PÉČE O PAŠMINU - NÁVOD NA ÚDRŽBU  

►JAK NOSIT PAŠMINU  

►JAK NOSIT VLNĚNOU ŠÁLU A ŠTÓLU  

 

 

MARIPOSA-PASHMINA.com  ► PRAVÉ KAŠMÍROVÉ, HEDVÁBNÉ, VLNĚNÉ ŠÁLY A ŠÁTKY, PRAVÉ PAŠMINY  

 

Shopping cart

Shopping cart is empty

Last viewed items
  • So far you have not visited any goods.
Currency

Indicative exchange rate:
EUR  (1 EUR) 25.71 Kč

 
Favorite (7)|Compare (0)
00
ČeštinaAngličtinaNěmčinaSlovenština
Currency
 
 
© MARIPOSA PASHMINA – HIGH QUALITY CASHMERE, WOOL, SILK SHAWLS, REAL PASHMINA
Favorite (7)|Compare (0)